За 30.2% от анкетираните правителството не се справя добре с управлението, а за 18.7 от запитаните то е пълен провал. От последните действия на кабинета най-сериозни критики търпят поетапното повишаване на пенсионната възраст, което не се одобрява от 68.4% от анкетираните и планираната реформа в БДЖ (37.9% не я харесват).
Любопитно е, че доверие към ГЕРБ споделят преобладаващата част от хората с по-висок от средния за страната месечен доход, 52% от заетите в частния сектор, 47% от държавните служители, 55% от хората със собствен бизнес, 28% от безработните, 23% от пенсионерите, 38% от столичани и 45% от пълнолетните жители на големите областни градове.
Данните от изследването сочат, че близо 48% от пълнолетните български граждани подкрепят настоящите синдикални протести в страната. От проучването става ясно, работа на кои министри се харесва и на кои - не
На база от данните от проучването социолозите правят извода, че след президентските и местни избори, проведени на 23 и на 30 октомври, статуквото в политическото пространство в страната се запазва. В началото на януари ГЕРБ се ползва с 39.6% доверие, докато БСП има 23.1% подкрепа, а ДПС 6.6%.
Действията на политиците от СДС се харесват на 6.4 на сто от анкетираните, а на ДСБ от 5.3%. Президентският проект движение АБВ вече има подкрепата на 3.9% от запитаните, което е по-добър резултат от парламентарно представената "Атака" (3.2%).
От другите познати политически партии НДСВ се радва на доверието на 2.7% от анкетираните, а РЗС - на 1.9 на сто. Приблизително една трета от българските граждани в страната, имащи право на глас, не откриват политически представител на своите интереси и не биха подкрепили нито една политическа сила. ВЕСТНИК ДНЕВНИКhttp://youtu.be/7D_EKs9zVUA
Фотограф: Надежда Чипева
No comments:
Post a Comment